Araba Kiralarken Fiyatlara Neler Dahildir veya Dahil Değildir ?

Araba Kiralarken Fiyatlara Neler Dahildir veya Dahil Değildir ?

Ankara Araç Kiralamada Ücretlere Dahil Olmayan Hizmetler


Bilinenin aksine bir otomobili kiralamak ya da bir araç filosunu kiralamak birden farlı çok sayıda ayrıntıyı gerektirmektedir. Özellikle güvenliğine önem veren kişilerin bu ayrıntılar üzerinde durarak, daha pahalı ama daha güvenli bir araç kiralama gerçekleştirebilmeleri mümkündür. Yazımızda bahsedeceğimiz noktaların araç kiralama ücretlerine dahil edilip edilmemesi genellikle firmalara göre değişiklik gösteriyor olsa da bu noktalar büyük çoğunlukta lüks sayılan hizmetlerdir. Araç kiralama fiyatlarına dahil edilmeyen hizmetleri, araçları uzun süreler boyunca kiralayacaksanız tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Özellikle de kurumsal filo kiralama yapıyorsanız 1 yıldan düşük bir süre için araç kiralayamayacağınızdan dolayı bu hizmetler firmanız için son derece gereklidir.
Tam Kaza Sigortası


İngilizcesi Top Cover CDW olarak bilinen tam kaza sigortası, normal kaza sigortasından farklı olarak, kaza durumlarda, arabayı kiralayan kişinin küçük miktarlardaki sorumluluklarının ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Örneğin çarpışmaya bağlı olmadan gerçekleşen küçük çaplı kazalarda ya da aracın yanlış yerlere uzun sürelerde park edilmesinden kaynaklanan durumlarda, ceza ödeneğini müşteri değil sigorta şirketi öder.


Lastik Cam Far Sigortası


Müşteri ya da firmaların araçlarını kullandıkları süreç boyunca, camlarda, lastiklerde ya da farlarda meydana gelecek hasarın sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlayan sigorta tipidir. Lastik cam far sigortasını tercih etmeniz durumunda, 1 aylık bir kullanım süresi baz alınarak bir hesaplama yapılacak olursa eğer, ekonomik araç gruplarında aylık 1200 TL, orta grup araçlarda aylık 1500 TL, lüks grup araçlarda da 1 alık kullanım süresi boyunca aylık 4000 TL lik bir muafiyet tutarınız bulunmaktadır. Bireysel Kaza Sigortası


Bu hizmet aracın hasarlarının sigorta kapsamına alınmasını değil de, aracı kiralayan müşterinin ve olası kazalar durumunda araçta bulunan kişilerin can güvenliğinin koruma altına alınmasını sağlayan bir sigorta çeşididir. Bireysel kaza sigortası ile müşteri ve yakınlarının sağlık masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanmış olmaktadır.

Hırsızlık Sigortası


Araç kiralamada en büyük problemlerden biri olan durum da araç hırsızlıkları olmaktadır. size ait olmayan bir aracın çalınması durumunda aracın asıl sahibi olan firmaya karşı büyük bir maddi sorumluluk altına girmiş olursunuz. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için kullandığınız araca hırsızlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bunun için aracı kullandığınız süre boyunca günlük 7-15 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak araç çalınırsa bunun maddi sorumluluğu size yüklenmez.


İlave Km Paketleri


Günlük olarak kat edebileceğiniz yol, firmadan firmaya değişmekle birlikte araç gruplarına göre belirlenmektedir. Ekonomik, orta, üst ve lüks grup araçlarda günlük km sınırı birbirinden farklıdır. Ancak limiti aşacağınızı düşünüyorsanız, tercih ettiğiniz şirketten rezervasyon esnasında ek km paketi temin edebilirsiniz. 400 km’lik aşım paketi üzerinden düşünülecek olursa 100-130 TL arasında bir aşım bedeli ödemeniz gerekebilir. 


İlginizi Çekebilir
 • Ankara Minibüs Kiralama Hizmetleri
  Ankara minibüs kiralama ihtiyaçlarınız için araç filomuzda yer alan Volkswagen Caravella marka araçları önermekteyiz.
 • Esenboğa Araç Kiralama
  Ücretsiz Esenboğa Araç Teslimatı ATLANTİS Oto Kiralama yurt dışından gelen müşterilerimizin ulaşımda ihtiyaç yaşadığı dönemde Atlantis Araç Kiralama periyodik bakımları eksiksiz olarak tamamlanan yeni ve garantili araç filomuzla 7/24 saat müşterilerine hizmet vermekten ...
 • Ankara Rent A Car da İndirimli Yakıt
  Ankara Atlantis Araç Kiralama müşteri memnuniyet oranını % 100 e yakın tutan bir şirkettir. Ankara'nın en eski araba kiralama şirketlerinden birisidir ve uzun yıllar boyunca sizlere üst düzey memnuniyet sağlayan bir hizmet anlayışını misyon edinmiştir.
 • Panelvan Kamyonet Kiralama Ankara
  Atlantis Ankara Araç Kiralama ' da Panelvan Kamyonet Kiralama , Kiralık Fıat Ducato , Fıat Doblo panelvan kiralama , Ankara da Tansporter kiralama yapabilirsiniz
 • Ankara Araç Kiralama Hakkında...
  Araç kiralarken hangi hizmetlerden ve imkanlardan faydalanabilirsiniz ? Araç kiralamak için hangi yolları izleyebilirsiniz ?
Whatsapp Telefon