Araç Kiralarken Bilmeniz Gereken Başlıca Konular

Araç Kiralarken Bilmeniz Gereken Başlıca Konular

Ankara Araç Kiralama Hizmetleri


 
Otomobillerin şirketler tarafından kurumsal işlerin görülmesi için filo olarak ya da tekli olarak kiralayabilmesini ya da bireysel otomobil kiralamayı mümkün kılmış olan rent a car sistemi sayesinde, yasal hizmet koşulları ile çalışan firmaları tercih etmeniz durumunda, kiralama sürecinin başlangıcından sonuna kadar hiçbir sorun yaşamadan kiraladığınız araç ile her işinizi görebilme kolaylığına sahipsiniz. Elbette araç kiralama sektöründe, otomobilinizi ya da firmanızı tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir takım durumlar da bulunmakta. Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalar yazımızın geri kalan kısmında yer almaktadır.  


Araç Kiralama Firmasının Yasal Çalışmadığını Nasıl Anlarsınız? 
  
 Verilen oto kiralama hizmetin yasal sınırlar içinde olduğunuzdan emin olmanız, rent a car hizmeti alırken ilk dikkat etmeniz gereken özellik olmalıdır. Bunu anlamak için tercih ettiğiniz firmanın size kiraya vereceği aracın beş yaşından büyük olmamasına dikkat edin.Kiralana aracın şirketin kendi araçları olduğuna emin olun. Aracın tüv muayenesi , trafik sigortası ve belgelerinin tam olup olmadığını kontrol edin. Size kiralanan otomobili araç kiralama sözleşme karşılığında vermesi de önemli bir husustur.  

   

Araç Kiralarken Kasko Ve Sigortadan Hangi Durumlarda Yararlanamazsınız? 

 

Araç kiralama firmaları, kiraya sundukları otomobil ve diğer tip araçların kasko ve sigorta işlemleri ile ilgilenmek durumdadırlar. Bu sebeple bu konular ile ilişkili belgelerin aslını mutlaka görmeniz gerekmektedir. Yetkili çalışandan bunu istemenizi tavsiye edebiliriz. Peki, kaskolu ve sigortalı bir araç ile kaza yaparsanız ne olur? Bu noktada kaza sebebinin kimden ya da nasıl bir durumdan kaynaklandığı önemlidir. Alkollü iken araç kullanıyorsanız, ehliyetsizken araç kullanıyorsanız ve bu şekilde kaza yapmış iseniz, kasko ve sigorta sizi maddi anlamda koruyamaz. Ancak kaza bu sebeplerden kaynaklanmamış ise maddi anlamda tam bir koruma altında olursunuz.

Araçta Önceden Bulunan Hasarları Nasıl Kayıt Altına Almalısınız?  


Elbette rent a car firması tercih ederken, aracınızı iyi bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Hatta aracın birçok açıdan fotoğrafını çekerek veya aracın teslim alma aşamasında  video görüntülerini almak hem kiralayan hem de kiralama şirketi açısından bir garantidir. Bu sayede, kiralama süresi bitiminde çekişkili  yani her hasarı kensiniz yapmaya bilirsiniz otopark ta veya vale hizmetlerinde olan hasarlarda sizin sorumlulugunuzda olduğu için hasarlarda tarafsızlık sağlanmış olabilir. Aracınızın Yanında Yedek Ekipmanlar Sunulması Önemli midir?
  Otomobil kiralama işlemi sırasında tercih ettiğiniz firmanın, arabanın yanında çeşitli aksesuar ve koruyucu önlemleri sunuyor olması da önemlidir. Örneğin bir ilk yardım çantası, yedek lastik, çeşitli yedek ekipmanların sürücüye teslim edilmesi kaliteli bir araç kiralama firmasının sorumluluğunda bulunmaktadır. Bu tip ek ve ücretsiz hizmetleri olmayan firmaları tercih etmeyiniz.  

Araç Modellerinde Yaş Sınırı Uygulaması Nedir? 

 

Son dönemlerde rent a car hizmetinde, yaşa göre araç modeli uygulaması kullanılmaya başlanmıştır. Belli bir modelin 5 yaşın üstü otomobilleri  kiraya verilememesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu yaş sınırı otomobillerin yüksek modelli olmasının yanında kullanım kolaylığı, tecrübe gerektirme durumu gibi durumlardan da kaynaklanabilmektedir. Araç kiralamanın tüm ayrıntılarını araştırdıktan sonra bu hizmeti almanız sizin için her açıdan faydalı olacaktır.  
İlginizi Çekebilir
 • Ankara Minibüs Kiralama Hizmetleri
  Ankara minibüs kiralama ihtiyaçlarınız için araç filomuzda yer alan Volkswagen Caravella marka araçları önermekteyiz.
 • Esenboğa Araç Kiralama
  Ücretsiz Esenboğa Araç Teslimatı ATLANTİS Oto Kiralama yurt dışından gelen müşterilerimizin ulaşımda ihtiyaç yaşadığı dönemde Atlantis Araç Kiralama periyodik bakımları eksiksiz olarak tamamlanan yeni ve garantili araç filomuzla 7/24 saat müşterilerine hizmet vermekten ...
 • Ankara Rent A Car da İndirimli Yakıt
  Ankara Atlantis Araç Kiralama müşteri memnuniyet oranını % 100 e yakın tutan bir şirkettir. Ankara'nın en eski araba kiralama şirketlerinden birisidir ve uzun yıllar boyunca sizlere üst düzey memnuniyet sağlayan bir hizmet anlayışını misyon edinmiştir.
 • Panelvan Kamyonet Kiralama Ankara
  Atlantis Ankara Araç Kiralama ' da Panelvan Kamyonet Kiralama , Kiralık Fıat Ducato , Fıat Doblo panelvan kiralama , Ankara da Tansporter kiralama yapabilirsiniz
 • Ankara Araç Kiralama Hakkında...
  Araç kiralarken hangi hizmetlerden ve imkanlardan faydalanabilirsiniz ? Araç kiralamak için hangi yolları izleyebilirsiniz ?
Whatsapp Telefon